Український парламент прийняв закон про ЗНО в умовах карантину

Дискусії про обов’язковість або необов’язковість цьогорічного тестування були чи не основними «випускними» темами. Так, що доходило до поширення недостовірної інформації.

Зокрема, сьогодні «Погляд» повідомляв, що Міністерство освіти і науки спростувало повідомлення про відміну тестувань, необхідних для вступу до вишів.

Втім, поклало край дискусіям і сьогоднішнє ухвалення 356 голосами депутатів Верховної Ради президентського закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року” (законопроєкт №3669), який був зареєстрований лише учора, 17 червня. Така швидкість розгляду зумовлена тим, що документ має набрати чинності до 30 червня. Тож, аби розглянути саме цей законопроєкт на сьогоднішньому пленарному засіданні, депутати прийняли рішення про одноразове відхилення (ad hoc) від процедури розгляду.

А після ухвалення закону доручили очільнику парламенту невідкладно його підписати і передати його на підпис президенту.

Отже, закон установлює, що через заходи, спрямовані на запобігання корона вірусу, цьогорічні випускники  звільняються від проходження державної підсумкової атестації. Також у тексті закону зазначається, що “випускники мають право пройти державну підсумкову атестацію, у тому числі у формі ЗНО, за власним бажанням”.

За повідомленням osvita.ua, випускникам, які за результатами ЗНО захочуть зарахувати оцінку іспиту як ДПА, буде надана така можливість.

Представник президента у Верховній Раді, перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук під час презентації документа звернув увагу, що він жодним чином не спрямований на скасування ЗНО.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що його метою і завданням ухвалення є мінімізація ризиків захворювання на COVID-19 під час оцінювання результатів навчання учнів (студентів), які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, та уможливлення отримання ними в установленому законодавством порядку документів про здобуття повної загальної середньої освіти.

 

Позначки:

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)