З 1 липня в Україні криміналізовано нетверезе водіння. Що зміниться?

З першого липня 2020 року водіння напідпитку чи під дією наркотичних речовин кваліфікуватиметься не як адміністративне правопорушення, а як кримінальний злочин. Відповідно до закону, що сьогодні набуває чинності, нетверезе водіння вважатиметься кримінальним правопорушенням та передбачатиме спрощене досудове розслідування.

Штраф для водіїв, яких затримають за керування в стані алкогольного сп’яніння, під дією наркотичних речовин або під впливом лікарських препаратів, що впливають на увагу та реакцію, тепер становить від 17 000 до 34 000 грн (раніше 10 200 грн). Крім того, їх позбавлять права керувати автівкою на термін до трьох років. Покарання поширюватиметься й на тих, хто відмовлятиметься від перевірки. За повторне порушення водіїв каратимуть штрафом вже у 51 000 грн.

Водії платитимуть штраф та можуть залишитися без посвідчення за сам факт водіння у нетверезому стані. У разі ж, якщо правоохоронці констатують сп’яніння у водія, що спричинив ДТП з тілесними ушкодженнями, діятиме інша норма закону, яка передбачає позбавлення волі.

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)