Ключові зміни в Україні від 1 лютого: коли здешевшає газ і почнуть вакцинувати від коронавірусу

На які позитивні зміни та нововведення очікувати українцям.

Вже від наступного місяця в Україні очікують низку змін, які давно обговорюють.

Ціни на газ

Протягом січня 2021 року в багатьох містах країни відбулися тарифні протести, адже від січня в Україні зросли ціни на газ для населення. Єдиних тарифів для газзбутів немає і вони коливаються в Україні від 7 до майже 11 грн за один кубометр. Враховуючи ще й ціни на послуги розподілу, то один кубометр газу загалом обходиться споживачам у 10-12 грн. 13 січня стало відомо, що тарифи на газ будуть знижені.

На нараді ухвалили рішення про зменшення ціни на газ нижче від ринкової. Це означає зниження у платіжках людей на понад 30%. До кінця карантину або до кінця опалювального сезону тариф пропонують встановити на рівні 6 999 гривень за тисячу кубометрів газу. Додатково абоненти ще повинні платити за розподіл (транспортування) газу — тарифи різні.

25 січня прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав вісім кроків, які уряд зробив для того, щоб урегулювати тарифи на комунальні послуги в Україні. За словами прем’єра, уряд вжив заходів щодо обмеження цін і наразі є вісім кроків уряду щодо тарифів:

*максимально гранична ціна на газ від 1 лютого до кінця опалювального сезону буде не вищою, ніж 6,99 грн за кубометр;

*тарифи на тепло й гарячу воду змінюватися не будуть до кінця опалювального сезону;
*ухвалено рішення про обмеження НКРЕКП тарифу на розподіл газу на рівні на 1,79 грн;
*уряд спільно з парламентським комітетом ініціює ухвалення законопроєкту про можливість передання газорозподільних мереж органам місцевого самоврядування — це забезпечить справедливе формування ціни на розподіл газу;
*штрафи чи пеня за невчасно сплачені газ та теплопостачання за січень застосовуватися не будуть;
*очікуються результати розслідування Антимонопольного комітету щодо встановлення прозорих і чесних правил на ринку газу;
*Кабмін ухвалить рішення щодо компенсації домогосподарствам, у яких встановлено електроопалення повною мірою;
*основним продуктом газорозподільчих компаній стане річний продукт за замовчуванням, тобто ціна на газ встановлюватиметься один раз на рік, як це відбувається у більшості країн Європи.

Етапи вакцинації українців від коронавірусу

Українське МОЗ затвердило “дорожню карту” з проведення вакцинації від COVID-19. Постачання перших партій вакцини очікують до 1 лютого 2021 року. За документом, щеплення робитимуть у чотири етапи: від січня до квітня 2021 року; від квітня до червня; від червня до вересня та від вересня до березня 2022 року. Україні можуть виділити від 100 до 200 тисяч доз вакцини BioNTech/Pfizer.   Водночас в межах COVAX Україна може також отримати й інші вакцини, зокрема, AstraZeneca, Novavax і Sanofi.

26 січня стало відомо, що уряд має чіткий план щодо проведення щеплення українців вакцинами від коронавірусу. Він складається з п’яти етапів.

 • Вакцинація людей з критичним ризиком інфікування
  Це медпрацівники та персонал, які надають допомогу хворим на коронавірус, це люди в будинках для людей літнього віку, військовослужбовці ООС, які перебувають на передовій. В межах першого етапу планується вакцинувати 367 тисяч людей.
 • Вакцинація людей з надзвичайно високим ризиком інфікування
  Це соцпрацівники, люди від 80 років, інші медичні працівники. У межаах другого етапу планове охоплення щепленням — 2 млн 540 тис. людей.
 • Вакцинація людей з високим ризиком інфікування та тих, хто виконує функції з підтримки та безпеки життєдіяльності держави
  Це ДСНС, поліція, СБУ, вчителі та інші категорії. Планується охопити 7,2 млн людей.
 • Вакцинація людей з підвищеним рівнем інфікування
  Це люди віком від 60 до 64 років, дорослі із супутніми захворюваннями та інші категорії населення.
 • Вакцинація інших громадян, які не входять до пріоритетних груп
  Загальна мета дорожньої карти — охоплення щонайменше 50% населення до кінця 2022 року, наголосив Денис Шмигаль.

ЗНО-2021

Від 1 лютого до 5 березня 2021 року українці зможуть зареєструватися на зовнішнє незалежне оцінювання. Перший тест складатимуть абітурієнти з хімії у травні, останній — із географії в червні. У МОН нагадали, що участь в основній сесії ЗНО є безкоштовною і кожен може скласти тести не більш як із п’яти предметів.

Графік проведення основної сесії ЗНО-2021: 

21 травня – хімія,
24 травня – іспанська, німецька, французька мови,
25 травня – англійська мова,
28 травня – математика, математика (завдання рівня стандарту),
1 червня – українська мова, українська мова і література,
4 червня – історія України,
7 червня – фізика,
10 червня – біологія,
15 червня – географія.

Детальніше на ТСН.ua

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)