Рада в першому читанні підтримала збільшення штрафів за перевантаження фур

Парламент прийняв за основу відповідний законопроект.

Верховна Рада прийняла за основу законопроект, який передбачає внесення змін до деяких законодавчих актів щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю.

Як передає кореспондент Експертної думки , за таке рішення проголосували 308 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів.Як зазначив з трибуни парламенту голова підкомітету автомобільного транспорту Комітету з питань транспорту та інфраструктури Ігор Негулевський, метою законопроекту є удосконалення здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів, зокрема – встановлення прав та обов’язків вантажовідправника та вантажоодержувача.

“Збільшується розмір адміністративно-господарських штрафів за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм, передбачаються вимоги до товарно-транспортної накладної та законодавчо закріплені повноваження “Укртрансбезпеки” про стягнення в судовому порядку плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні під час здійснення габаритно-вагового контролю”, – сказав він.

Weigh Control System

Міністерство інфраструктури у партнерстві з Державною службою з безпеки на транспорті (“Укртрансбезпека”) та галузевим центром цифрововізації та кібербезпеки завершує впровадження єдиної електронної системи контролю зважування – Weigh Control System. За словами міністра Владислава Криклія, Міністерство інфраструктури найближчим часом анонсує велику реформу Державної служби з безпеки на транспорті.

Боротьба Зеленського з перевантаженням

  • 23 червня 2020 року президент України Володимир Зеленський вирішив звернутися до далекобійників з попередженням щодо штрафів за перевантажені фури.
  • 26 червня 2020 року Зеленський зазначив, що за дотриманням габаритно-вагових норм при завантаженні транспортних засобів на українських дорогах буде стежити Нацполіція та Служба безпеки України.
  • За одну добу, 2 липня, інспектори “Укртрансбезпеки” перевірили 6598 вантажних транспортних засобів і нарахували понад 54 тис.євро плати за перевантаження.
  • 9 липня 2020 року в Євросоюзі затвердили нові вимоги до оплати праці далекобійників та умови для відпочинку водіїв вантажівок.
  • 19 серпня 2020 року Зеленський поставив завдання провести перезавантаження “Укртрансбезпеки”, а також заявив, що в Україні необхідно впровадити автоматичну систему фіксації перевезених вантажів.

 

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/transport/rada-pidtrimala-zakonoproekt-pro-zbilshennya-shtrafiv-za-porushennya-avtotransportom-gabaritno-vagovih-norm-novini-ukrajina-11306687.html

 

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)