Україна та Євросоюз починають перегляд торговельної частини Угоди про асоціацію

Перегляд Угоди сприятиме збільшення товарообігу України та ЄС і подальшому зближенню економік.

Європейська комісія підтверджує готовність розпочати процес перегляду торгової частини Угоди про асоціацію.

Як передає кореспондент Експертної думки , про це в Брюсселі заявив виконавчий віце-президент Європейської комісії за напрямом “Економіка, яка працює для людей і фінансових послуг” Валдіс Домбровскіс на спільній прес-конференції з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем.

“Ми зазначаємо інтерес України в торгівлі та економічному співробітництві, поглиблення нашої роботи в таких областях як цифрова економіка, спрощення процедур торгівлі та на митниці. Ми готові почати перегляд лібералізації торгівлі для товарів, як це передбачено в статті 29 Угоди (про асоціацію), що відбувається через п’ять років після набрання чинності, тому йдеться про цей рік”, – підкреслив Домбровскіс.

“Це стане важливим кроком на шляху подальшого посилення доступу до наших відповідних ринків і буде свідчити про динамічний характер цієї Угоди”, – сказав виконавчий віце-президент ЄК.

Він також запевнив у повній підтримці з боку Єврокомісії амбітної програми Уряду України для виконання Угоди про асоціацію.

Як сказав Домбровскіс, напередодні засідання Ради асоціації вони зі Шмигалем погодилися, що Угода про асоціацію та поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі має багато нереалізованого потенціалу.

“Ми також розуміємо потребу повної поваги зобов’язань, взятих в рамках поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі. Ми відзначили наявність вже хорошого прогресу у виконанні Угоди про вільну торгівлю, і ми сподіваємося, що цей позитивний тренд між Україною та ЄС продовжиться і зміцнить роль ЄС як ключового торгового партнера для України”, – резюмував віце-президент ЄК.

Довідка УНІАН

  • У 2014 році Європейський Союз і Україна підписали угоду про асоціацію, що стало початком нового періоду в розвитку відносин між ЄС і Україною.
  • 1 вересня 2017 року Угода про асоціацію між Україною та ЄС набула чинності в повному обсязі в частині поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною з Європейським Союзом. До цього воно застосовувалося на тимчасовій основі з 2016 року.
  • Угода є основним інструментом для тіснішого зближення України та Євросоюзу: вона сприяє поглибленню політичних відносин, посиленню економічних зв’язків та взаємної поваги спільних цінностей.
  • Економічна частина Угоди, про поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі, надає Україні можливість для розширення торговельних відносин та економічного розвитку, оскільки відкриває нові ринки, сприяє адаптації законодавства, стандартів і регламентів у різних секторах. Останнє допоможе інтегрувати стандарти ЄС у ключові сектори української економіки.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/finance/asociaciya-z-yes-ukrajina-ta-yes-pochinayut-pereglyad-torgovelnoji-chastini-ugodi-pro-asociaciyu-novini-ukrajina-11316863.html

 

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)