Депутат Хмельницької облради Сергій Іващук: Завдання депутатів рад різних рівнів – зберегти та покращити матеріально-технічну базу медичних закладів

Відкриття палати інтенсивної терапії в Білогірській лікарні, завершення будівництва школи в селі Залужжя, нові водогони – депутат Хмельницької обласної ради від партії «За майбутнє» розповів про роботу у Хмельницькій обласній раді.

Сергію Петровичу, з якими обіцянками йшли на вибори чотири місяці тому? Чи вдається їх виконувати?

Я добре пам’ятаю кожну зустріч з виборцями, й кожну обіцянку, яку дав. Вважаю, що кредо справжнього чоловіка: «Дав слово – тримай його». Також переконаний, що новообрані депутати повинні звітувати про пророблену роботу.

Йдучи на вибори, я керувався єдиним бажанням – принести користь для громади та вкласти свої знання і досвід в розвиток Білогірщини та області. Першочергові проблеми громад – це забезпечення якісною питною водою, будівництво та ремонт дорожнього покриття, розбудова дорожньої інфраструктури, надання якісних освітніх, медичних послуг, збереження сфери соціального захисту. Буду робити все, щоб допомогти людям.

Три місяці тому розпочала роботу Хмельницька обласна рада 8 скликання. Що відмінного у цій каденції ви побачили у порівнянні з попереднім скликанням?

Так, відмінності є. Ще під час виборчої кампанії я наголошував, що через нову систему виборів до обласної ради зайдуть здебільшого представники міського населення. Так і сталося. Реальних представників сільських територій дуже мало, а представники міста не розуміють проблем сільських територій. Для них дивно, що є села, де відсутнє централізоване водопостачання чи дороги знаходяться в гіршому стані, ніж у місті. Тому будемо активно відстоювати позицію продовження регіональних програм, які залишилися з минулої каденції.

Один із найбільших платників податків області – Хмельницька АЕС – практично весь рік працювала на пів потужності, тому до обласного бюджету ми не доотримали майже 50 млн грн, а це позначається на фінансуванні соціально-економічих питань регіону.

Події останнього року довели, що не всі реформи йдуть на користь галузі. Яскравий приклад медицина, яка з появою коронавірусу, показала, що вона одна із найслабших ланок.

Наразі медицина – в пріоритеті. Завдання депутатів рад різних рівнів – зберегти та покращити матеріально-технічну базу.

Як керівник господарства, за період пандемії спрямував понад 1,5 млн грн на потреби місцевої медицини. Разом з іншими аграріями, яким я щиро вдячний, запускаємо палату інтенсивної терапії в Білогірській лікарні.

Ми ініціювали проведення страхування медиків Япільської та Білогірської громад, які контактують з хворими на коронавірус пацієнтами.

Ми бачимо, що держава не виконує своїх задекларованих зобов’язань, а обіцянки нічого не вартують. Тому місцеве самоврядування та бізнес, активісти стали об’єдналися на захист здоров’я громадян.

А як щодо освітньої галузі?

Вважаю, що про професіоналізм фахівців треба говорити, не поглядаючи на диплом, а побачивши його в роботі. Але я прихильник того, що початкова, загальна середня освіта має бути якісною. Діти мають навчатися в комфортних класах, де тепло, де нові парти, де є відповідність науковому інвентарю, доступ до Інтернету.

Ми отримали від держави на 10 мільйонів менше субвенції на освіту, аніж очікували. Тому цей дефіцит має закрити бюджет селищної ради. Але треба подумати, як ефективно підійти до формування шкільної мережі, щоб не стіни отримували фінансування, а діти – якісну освіту!

З 2017 року триває будівництво школи в селі Залужжя, яке завершується. Близько 36 млн грн було спрямовано на новий заклад: це кошти бізнесу та місцевого самоврядування, обласного та державного бюджетів. Неодноразово, як керівник господарства, виділяв власні кошти для придбання обладнання, меблів тощо.

Вже майже 25 років Залужжя чекає нової школи. Страждають від цього діти, які не мають можливості нормально навчатися.

Актуальне питання – стан автомобільних доріг…

Згідно з опитуванням у громаді, дороги – це найважливіша питання, яке турбує людей. Але потрібно зрозуміти, що через Білогірщину проходять дороги місцевого, обласного та державного значення, а тому і виділення коштів та обслуговування відбувається з різних джерел.

Обласний бюджет є дуже обмеженим, а місцеві – мають велике навантаження у зв’язку з реорганізацією районів та передачі нових установ та організацій на утримання. Тому ми і об’єднувалися з депутатами Верховної ради, щоб разом вирішувати важливі соціально-економічні проблеми краю.

На часі реконструкція покриття на дорозі Н-02 (в планах продовжити її до Грицева). Дорогу  Р-48 Кам’янець-Подільський – Білогір’я треба «довести» до приміщення побуткомбінату, а далі зробити усе можливе, щоб від цієї будівлі  до Малої Боровиці теж було асфальтове покриття.  В обласну програму включено  2,2 км дороги по Юрівці й 1 км в Сушівцях.

Ви згадували про соціальний захист… Галузь наразі теж переживає переломний момент

Я б сказав, що цей переломний момент переживають усі галузі. Щодо соціальної маємо наступне. Держава переклала фінансування територіальних центрів на плечі територіальних громад.

Вважаю такі діє неприпустимими. У кожній громаді фінансовий ресурс обмежений, через що доводиться оптимізовувати, скорочувати штатну кількість працівників. Потрібно вивчити комплексно питання й шукати оптимальні шляхи вирішення, адже доля кожної людини, яка потребує послуг соціального робітника, важлива. Люди не повинні почувати себе обділеними. Тому спільно з головою громади Василем Мельником шукаємо шляхи, як вирішити проблему з мінімальними втратами.

Подібна ситуація і з галуззю культури. Часто приміщення знаходяться в аварійному стані, опалення відсутнє, матеріальна база занедбана. І пандемія вплинула на культурну сферу.

Тому до формування клубної, бібліотечної мережі також треба підходити виважено. Кошти мають використовуватися раціонально. Але чи можна говорити про діяльність Будинку культури, коли в селі проживає 200-300 людей, серед яких – 30 чоловік молоді та 10 дітей.

Галузь культури потребує реформи на державному рівні. Завдання тих, хто працює на місцевому рівні – вибудувати мережу, яка б давала якісні культурні послуги та випускала якісний продукт.

А що можете розказати про реалізацію програми «Питна вода»?

В межах програми я зробив запит до голови обласної державної адміністрації з проханням виділити  19,8 млн. грн. на проекти в Кащенцях, Карасисі, Білогір’ї, Мокроволі. Я буду відстоювати це питання перед обласною радою.

Якби Ви звітували перед людьми, які за Вас голосували, то якими б ще досягненнями та планами поділилися

Наша спільна ідея з очільником селищної ради – робити утеплення стадіону. Ми маємо сьогодні ціль створити 5 спортивних центрів. Популяризуватимемо серед дітей такі види спорту, як: футбол, волейбол, бадмінтон, теніс.

На часі відкриття ще трьох  поліцейських  дільниць у Великій  Боровиці, Юрівці,  Залужжі.

Важливим є питання створення робочих місць. Підприємство, яке я очолюю, має намір створити близько 100 робочих місць.

Як оцінюєте шанси реалізувати все заплановане, враховуючи виклики часу?

У нас склалася хороша команда, яка має на меті покращити життя наших земляків. Але наші плани обмежуються місцевим ресурсами. Я переконаний, якби ми мали свого представника, вихідця із Білогірщини, у Верховній Раді, то ми змогли б втілити більше задумів на благо громад.

Зі свого боку, роблю усе можливе, як депутат обласної ради, щоб залучити більше ресурсу для краю.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)