Зима прийшла несподівано. Як у Хмельницькому рятуються від снігопадів

Два тижні тому до Хмельницького «прийшла» зима: у ніч з 7 на 8 лютого сніжило практично безупинно. Тоді на дороги міста виїхала спецтехніка. Втім, не всі хмельничани залишилися задоволеними роботою комунальних служб.

ЩО З ДОРОГАМИ?

Як розповів заступник директора комунального підприємства з будівництва, ремонту та експлуатації доріг Ігор Мартинюк, на місцеві дороги в неділю вранці виїхало 22 одиниці техніки: 13 піскорозкидачів, 2 грейдери, 7 тракторів, обладнаних відвалами та механічними щітками, 1 екскаватор-навантажувач.

Першочергово очищували дороги, на які вранці має виїхати громадський транспорт. Схоже, що задіяних ресурсів виявилося недостатньо. У понеділок через погоду та замети на шляхах міста утворилися затори.

Очистка наметів стала топ-темою для обговорень того понеділка. Одні нарікали на відсутність результату, інші – до праці комунальників поставилися більш лояльно. Свою оцінку результату люди залишили в інтернеті:

«Тут не потрібно звинувачувати комунальників! Всі питання до діячів, у яких було все готово на початку сезону і перед виборами! Чому не вистачає техніки? Чому не вистачає обладнання? Чому не вистачає людей? Чому для такої важкої роботи і це не тільки взимку, такі мізерні зарплати? Чому так сильно скорочений штат? Дуже багато “чому?”, а відповідей, жодної!!!»

«Треба розуміти що уборка снігу 1-2 тижні в рік. Що останні 38 тижнів тримати надлишковий штат і платити зарплату?»

Обговорюють і зворотній ефект від снігоочисної техніки. Подекуди робота комунальників принесла більше незручностей, аніж користі. Так, у центрі міста біля «Епіцентру» техніка згорнула сніг, заблокувавши пішохідний перехід.

До речі, процес роботи техніки можна контролювати на інтерактивній мапі. На карті ви побачите, де працюють снігоочисні машини. Посилання на онлайн-карту зазначено у розділі «Прибирання міста» на сайті управління житлово-комунального господарства.

НЕ СНІГОМ ЄДИНИМ

Щедрі снігопади – не єдина причина транспортного колапсу. Підігріває ситуацію карантинні обмеження. Водії через страх отримати штраф беруть лише ту кількість пасажирів, яку можуть «посадити». Як наслідок, непопулярні маршрути є збитковими. Перевізникам простіше відмовитися від них, аніж працювати в «мінус».

«17:50. м-н Лезнево. Громадський транспорт довелось чекати півгодини. Не тому, що через раптовий сніг стався транспортний колапс. А через те, 4 (Карл, чотири!) мікроавтобуси зійшли з маршрутів. Чому саме в цей час, адже якраз люди їдуть з роботи? Дві 40, 43 та 46. Сніг ліпашить, мороз, від вітру немає куди сховатись, а громадський транспорт ПУСТИЙ проїжджає повз», – пише хмельничанка у Facebook.

Відтак, дорога забирає втричі часу: «Хто відповідає за вказані маршрути? Що це за рішення такі? Якщо це чергування змін, то чому воно відбувається в час пік? Де великогабаритні автобуси на Лезнево? Короче, попереду ще затор на Бандери… шлях, що займав 25 хв, тепер займає 1 год і 25 хв», – йдеться все ж у тому дописі.

ПІШОХІДНІ ЗОНИ ТА ПРИБУДТИНКОВІ ТЕРИТОРІЇ

Снігоочисні машини працювали і на пішохідних зонах, втім хмельничани писали про неефективність такого прибирання.

«Близько 14.00 сьогодні в нашому дворі, Зарічанська 34/1 , «проїхав» тракторець, який би мав згорнути сніг. Навіть на узбіччі не утворилися кучугури від так званого очищення. Провалюєшся в сніг. Навіть двірники вручну краще прибирають», – йшлося в одному із коментарів.

Для очистки міста задіяли робітників управляючих муніципальних компаній та комунальних підприємств працюють біля  прибудинкових територій, посипають сумішшю пішохідні доріжки.

Водночас деякі хмельничани в соціальних мережах закликають самотужки взятися за лопату: «Комунальники працюють від ночі, за що їм велика подяка! Але якби люди згуртувались, включили свою громадську свідомість і хоча б кожний біля себе поприбирав би сніг, то негода долалась би спритніше. Адже це наше місто і кожний з нас в змозі чимось допомогти».

Техніка та люди працюють, втім бажаного результату поки хмельничани не помітили. Можна нарікати на погоду, але снігопад зимою важко назвати несприятливими умовами. Тож чому людських та технічних ресурсів виявилося недостатньо для того, щоб вчасно розчистити кучугури, поки під питанням. Залишається сподіватися, що рейтинг міського голови не зійде разом зі снігом, і за рік рівень підтримки буде таким же високим.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)