У костелі Хмельницького працює музей з аудіосупроводом

У Хмельницькому відкрився музей, присвячений російсько-українській війні. Він діє при католицькому костелі міста. Його створив настоятель храму – капелан Микола Лучинський.

Священнослужитель відвідує Схід з 2016 року, як учасник благодійної організації  «Християнська служба порятунку». Він бував у Щасті, Авдіївці, Мар’їнці, Широкиному. За його словами, мета музею – донести людям, що війна триває, а перемир’я – це лише слова.

«У нас ніби перемир’я, але багато розмов про те, що хлопцям не дозволяють стріляти, дають штрафи. Іде деморалізація військових. Музей створили для того, щоби люди усвідомили: війна у нас не закінчилася», — каже Лучинський.

Музей складається з двох приміщень. Перше передає побутові умови наших військових. Серед експонатів тут є: ліжка, стіл, буржуйка, підписані військовими прапори, дитячі малюнки, маскувальна сітка. Інша кімната «розповідає» безпосередньо про бойові дії: уламки снарядів, каски, відстріляні гільзи, фото загиблих земляків та карти, на яких можна простежити хід війни від початку і до сьогоднішнього дня.

Предмети для оформлення настоятель збирав спільно з волонтеркою Мар’яною Сенчук. Експозицію планують доповнювати новими предметами.

«Більшість прапорів підписані хлопцями для мене не у Деражні і Хмельницькому, а на передовій. Там є жилетка з Донецького аеропорту. Її передав брат загиблого бійця Василя Григор’єва», — розповіла Мар’яна Сенчук.

Екскурсію проводить Микола Лучинський під аудіосупровід розмови військових та шум снарядів.

Музей вже відвідали військові з 90-ого батальйону, які захищали Донецький аеропорт. Капелан хоче у майбутньому проводити планові екскурсії для учнів шкіл, а наразі побачити виставку можна за попередньою домовленістю.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)