Міністр Кулеба: Україна планує відʼєднатися від електромережі з Росією і Білоруссю до кінця 2023 року

Глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна планує відʼєднатися від електромережі з Білоруссю і Росією до кінця 2023 року. Про це він сказав на пресконференції після перемовин з главою МЗС Литви, цитати наводить Інтерфакс-Україна.

«З радянських часів українська електромережа є частиною єдиної мережі, яка включає Білорусь і Росію. Але ми хочемо «відрізатися» від цієї мережі та зробити українську електромережу інтегрованою частиною європейської мережі. Ми плануємо це зробити до кінця 2023 року. Після цього будь-які перетікання електроенергії з Білорусі стануть фізично неможливими», — наголосив Кулеба.

Разом з тим він зазначив, що цей крок сприятиме енергетичній безпеці України, Європи загалом та Литви зокрема.

У свою чергу глава литовського відомства висловив занепокоєння через те, що білоруська електроенергія має доступ до українського ринку і що це може допомогти розвивати енергетику в Островці.

  • Нагадаємо, у листопаді торік у Білорусі відкрили першу атомну електростанцію. АЕС розташована поруч з містом Островець Гродненської області, за 40 кілометрів від столиці Литви Вільнюсу. Країни Балтії, а особливо Латвія і Литва, виступають проти цієї АЕС через близькість до їхніх кордонів та недовіри до стандартів та процесу зведення АЕС, у зв’язку з чим країни наражаються на серйозну ядерну небезпеку. МЗС Литви неодноразово направляло Білорусі ноту протесту із закликом зупинити запуск БелАЕС.
  • Президент Росії Володимир Путін на останній зустрічі з самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком наголошував на спільному проєкті — БелАЕС.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)