Чотири пам’ятки Хмельниччини можуть реставрувати в межах державної програми

В Україні запустили державну програму «Велика реставрація», в межах якої будуть оновлювати культурні пам’ятки України. На фінансування наразі претендують чотири об’єкти Хмельницької області.  Про це повідомила Хмельницька обласна державна адміністрація.

До списку потрапили: історико-культурний заповідник «Меджибіж», історико-архітектурний заповідник «Кам’янець», Ізяславський костел місіонерів святого Йосифа та історико-культурний заповідник «Самчики».

За словами начальниці управління культури Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА Оксана Натальська, спершу планували подати на розгляд 15 пам’яток. Вони перебувають в аварійному стані та потребують реставрації.

«Ми подавали набагато більше об’єктів, які потребують відбудови, консерваційних та реставраційних робіт, але проєкт обмежився виключно тими, які перебувають у державній формі власності. Тому залишилося чотири об’єкти, по яких і буде прийняте рішення», – зауважила начальниця профільного управління.

Наразі перелік об’єктів розглядають. Коли буде остаточний список затверджених пам’яток, реставрація яких відбуватиметься за державні гроші, наразі невідомо. Після цього будуть узгоджувати види робіт на об’єктах.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)