Від антарктичного льодовика відколовся велетенський айсберг. Він у 20 разів більший за Мангеттен

Велетенський айсберг, що в 20 разів більше за територію Мангеттена, відділився від льодовикового шельфу Бранта в Антарктиці. Тріщина з’явилась ще в 2020 році й збільшувалася, аж поки в цю п’ятницю не стався остаточний розкол. Тепер айсберг може дрейфувати океаном або сісти на мілину поряд із материком.

Про це пише Live Science.

Науковці вважають процес розколу антарктичного льодовика природним процесом, не пов’язаним із кліматичними змінами. Шельфовий льодовик Бранта — крижана глиба завтовшки понад 150 метрів — рухається в західному напрямку зі швидкістю два кілометри на рік, і зазвичай «народжує» айсберги.

Однак новий айсберг виявився несподівано великим. Його приблизний розмір — 1 270 квадратних кілометрів, що в 20 разів перевищує площу нью-йоркського округу Мангеттен.

«Хоча відкол значних частин шельфових льодовиків Антарктики — цілком нормальне явище, великі глиби на кшталт тієї, що виявили на шельфовому льодовику Бранта в п’ятницю, є доволі рідкісними та захопливими», — розповів професор британського Університету Свонсі Адріан Лакман, який досліджував розлам шельфу по супутникових знімках.

На льодовику Бранта розташована дослідна станція Великої Британії «Галлей VI», де науковці спостерігають за атмосферними та космічними явищами. Найімовірніше, розлам ніяк не зачепить станцію та не вплине на її роботу. Ще в 2016 році комплекс перенесли на 30 км вглиб материка, щоб уникнути проблем через тріщини в льодовику, що поступово розширюються.

Наразі на дослідній станції нікого немає — науковці працюють на ній лише під час антарктичного літа. Замість людей за деформацією шельфу спостерігають GPS-монітори, які щоденно передають дослідникам останню інформацію.

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)