НАТО обговорить план вступу України до альянсу влітку — Дуда

Заява президента Польщі пролунало на саміті у Варшаві, де він приймав глав України, Естонії, Латвії та Литви.

Під час саміту НАТО, який заплановано на 14 червня, обговорюватиметься надання Україні Плану дій щодо членства в альянсі. Таку заяву в понеділок, 3 травня, зробив президент Польщі Анджей Дуда після саміту п’яти президентів у Варшаві, його виступ транслював телеканал “Україна 24”.

“На саміті НАТО в червні заплановано обговорення “дорожньої карти” для України щодо виконання нею кроків для вступу в НАТО”, — заявив Дуда під час спільного брифінгу про майбутнє європейської політики.

На саміті були присутні також президенти України, Литви, Латвії та Естонії. Голова української держави Володимир Зеленський, зокрема, вже написав у себе в Twitter, що Дуда розділяє з ним точку зору про необхідність надання Україні “дорожньої карти” для вступу до НАТО і Європейського союзу.

“Відкладання цих питань на “пізніше”, “колись-небудь”, “через 10 років” має закінчитися. Анджей Дуда розділяє ці думки. Як і українці, більшість поляків позитивно ставляться до майбутнього членства України в ЄС”, — зазначив президент.

За словами Зеленського, Дуда, більше того, погодився відвідати в Київ в серпні поточного року.

“Щиро радий, що президент Польщі Анджей Дуда прийняв моє запрошення і в серпні цього року відвідає Київ — для участі в саміті Кримської платформи і заходах з нагоди 30-ї річниці незалежності України”, — заявив президент.

Зеленський також висловив сподівання щодо вирішення “в найближчому майбутньому” проблемних питань між Україною і Польщею.

У свою чергу, президент Литви Гітанас Науседа під час саміту в черговий раз заявив про підтримку Києва, який живе в умовах агресії Росії.

“Хочу підкреслити, що Литва ніколи не визнає нелегальну анексію Криму і буде діяти в напрямку завершення фактичної окупації східної частини України”, — наголосив литовський лідер.

Глави Польщі, України і країн Балтії зустрілися в Варшаві

До цього президенти підписали спільну декларацію, в якій зазначається важливість акту прийняття Конституції в Речі Посполитої в 1791 році. Лідери країн виділили фундаментальні принципи, на яких має будуватися Європа: свобода, суверенітет, територіальна цілісність, демократія, верховенство права, рівність і солідарність.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)