Кабмін України встановив розмір компенсацій у разі смерті чи інвалідності після вакцинації проти COVID-19

Уряд України встановив компенсацію шкоди для здоров’я, яка може виникнути після вакцинації проти коронавірусу. Про це йдеться в постанові КМУ, опублікованій 31 березня, на яку українські ЗМІ звернули увагу зараз.
У разі встановлення групи інвалідності, пов’язаної з ускладненнями після вакцинації, людина зможе одержати компенсацію:

за I групу – у 400-кратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року (цього року це 908 тис. грн);
за II групу – у 350-кратному розмірі прожиткового мінімуму (794 тис. грн);
за III групу – у 300-кратному розмірі прожиткового мінімуму (681 тис. грн).
У разі смерті через вакцинацію члени сім’ї померлого одержать компенсацію в 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму (1,7 млн грн).

Зв’язок вакцинації й ускладнень у кожному випадку встановлюватиме спеціальне розслідування.

Контекст:
Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield від Oxford/AstraZeneca (в першій партії було 500 тис. доз). 13 квітня розпочали вакцинацію препаратом CoronaVac, який прибув у березні (215 тис. доз). 18 квітня у країні почали вакцинувати препаратом від Pfizer/BioNTech (117 тис. доз).
23 квітня в Україну доправили 367,2 тис. доз вакцини проти коронавірусу AstraZeneca-SKBio, вироблену в Південній Кореї. Препарат надійшов у межах механізму COVAX. Головний санлікар країни Віктор Ляшко розповів, що вакцину використовуватимуть у кабінетах щеплень для вакцинації людей віком від 65 років, а також для другого щеплення людей, яким ввели першу дозу препаратом Covishield. Вакцинацію AstraZeneca-SKBio в більшості регіонів мають почати 28 квітня, повідомили в МОЗ.
Станом на 23 квітня в Україні зробили 508 тис. щеплень проти коронавірусу, повідомляв міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безоплатні щеплення роблять медикам, що працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)