Мукормікоз: в Індії у перехворівших на COVID-19 виявляють важку інфекцію, вражючу мозок

У країні зафіксовано до 100 випадків грибка, який викликає втрату зору, кров з носа та інші симптоми. Рівень смертності доходить до 50%.

В Індії у пацієнтів, які перехворіли на коронавірус, виявляють “чорний грибок” мукормікоз. Про це повідомляє BBC.

Мукормікоз — це дуже рідкісна грибкова інфекція, яка вражає носові пазухи, мозок і легені, може бути смертельним для діабетиків або для людей з ВІЛ/СНІД. Загальна смертність від захворювання становить до 50%.

Вчені вважають, що важку хворобу може викликати приймання стероїдів, без яких неможливо вилікувати тяжкохворих пацієнтів з COVID-19. Стероїд зменшують запалення легенів, і ймовірно, провокують падіння імунітету, що може провокувати випадки мукормікозу.

“Діабет знижує імунний захист організму, коронавірус посилює його, а потім стероїди, які допомагають боротися з Covid-19, діють як паливо у вогонь”, — стверджує доктор Акшай Наїр.

Він стверджує, що бачив уже близько 40 пацієнтів, які страждають від цієї грибкової інфекції. 11 пацієнтам довелося видалити око хірургічним шляхом, щоб запобігти попадання інфекції в мозок. Шестеро пацієнтів померли.

Всього в Індії вже зафіксовано до 100 випадків зараження мукормікозом, який з’являвся через 12-15 днів після одужання від COVID-19. Найчастіше пацієнти приходять у лікарні вже занадто пізно, коли вони вже починають втрачати зір. Тому їм видаляють очі.

Симптоми хвороби — закладеність носа, кровотечі з нього; пухлина і біль в очах; тяжкість вік; втрата зору. Навколо носа можуть бути чорні ділянки шкіри.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)