Чи можна уникнути штрафу за червоні поворотники

Останнім часом на наших дорогах збільшилася кількість автомобілів з червоними поворотниками – активно їх завозять зі США, де показники поворотів червоного кольору є федеральним стандартом. Але Штати Штатами, а як бути з Україною? Чи можна нашими дорогами пересуватися з червоними сигналами? Адже більшість “наших” авто мають жовті поворотники!

Штраф за поворотник

Річ в тім, що це справді непросте питання. Відповідно до Женевської конвенції, яку підписала Україна, поворотники можуть бути червоного кольору. Тобто залишати “американські” сигнали фактично не забороняється. Водночас пункт 6.1.5 ДСТУ 3649:2010 передбачає, що поворотники мають бути виключно жовтого кольору.

Що ж у такому випадку робить поліція? Вона керується ДЕСТом, тому власники автомобілів з червоними поворотниками ризикують отримати штраф. Згідно з п. п. 9.1.а ПДР покажчики поворотів є попереджувальними сигналами, і якщо вони не відповідають стандартам або ж були переобладнані, водія можуть оштрафувати на 425 грн (таке покарання передбачене частиною 2 ст. 122 Купап).

Отже, використання червоних покажчиків поворотів або їх встановлення на авто є підставою для зупинення автомобіля поліцією і накладення штрафу. Тому, якщо у вашого авто червоні поворотники, їх бажано замінити. Ну або ж відстоювати свою думку в суді з адвокатами, посилаючись на Женевську Конвенцію. Однак виграти суд можна лише в тому разі, якщо власник автомобіля ще під час купівлі пройшов повну сертифікацію.

 

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)