Хто представляє інтереси Хмельниччини у стінах парламенту? Ігор Марчук

Хмельниччину у Верховній Раді України ІХ скликання представляють 11 депутатів. 7 обранців пройшли по одномандатних виборчих округах, решта – за списками. Ми розповідаємо, кому делегували захищати свої інтереси жителі Хмельницької області. На нашому сайті вже вийшли матеріали про  єдину в парламенті жінку-депутатку від регіону Олену Копанчук та її колег, депутатів-мажоритарників Миколу Стефанчука та Олексія Жмеренецького. Сьогодні публікуємо досьє про Ігоря Марчука.

У 2019 році він переміг на виборах від округу №193, до якого входять місто Кам’янець-Подільський, Кам’янець-Подільський та Новоушицький райони. У підсумку він набрав 35,58% голосів, які й стали його прохідним квитком до Верховної Ради ІХ скликання.

Ігор Марчук – засновник групи логістичних компаній. 2015 р. — разом із спеціалістами у сфері зовнішньоекономічної діяльності створив «M&S Академію». На момент виборів займав посаду директора ТОВ «М-ЕНД-С».

Майбутній народний депутат народився у Кам’янець-Подільському, де і закінчив Подільську державну аграрно-технічну академію. Згодом переїхав до Києва.

Головним опонентом у передвиборчій гонці був чинний народний депутат Володимир Мельниченко, якого мешканці 193-ого округу обирали двічі. Цього разу пану Мельниченку не вистачило 4%, щоб обігнати суперника.  Ймовірно, такому результату Ігор Марчук завдячує зеленому прапору – новоспечений політик балотувався від партії «Слуга народу», яка на той момент була на «піку» популярності.

ЩО У ДЕКЛАРАЦІЇ

Ігор Марчук володіє земельною ділянкою площею 198,2 квадратних метрів у селі Княжичі на Київщині. Декларує нардеп ще дві земельні ділянки у селі Вишеньки Київської області, одну з них він взяв в оренду в Садівницькому товаристві «ГАТНЕ-1». Має Ігор Марчук і нерухомість у столиці – на нього записана квартира  площею 63,6 квадратних метрів.

У 2019 році він придбав автомобіль «Mercedes-Benz GLE 250D 4 MATIC» 2016 року випуску вартістю майже 700 000 гривень.

Народний обранець – поціновувач ювелірних виробів та мисливства. У декларації вказав перелік дорогоцінних речей та мисливську зброю. Згідно з декларацією за 2019 рік, він – кінцевий бенефіціар 18 компаній, які зареєстровані на Київщині, Львівщині та Харківщині. Крім того, він володіє часткою  естонського ЗАТ «ЄВРОДІН». У 2019 він придбав  частку у статутному капіталі ТОВ «Муравей-Україна», яка обійшлася йому в майже 570 000 гривень.

За 2019 рік він отримав близько 2 116 663 гривень. Це зарплати в Апараті Верховної Ради, за сумісництвом від компаній, в яких має частку власності, оплата витрат на участь у навчанні від партії «Слуга Народу», дивіденди від підприємств, в яких займає керівні посади, та навіть благодійна допомога.

Збереження на рахунках становлять понад 15 тисяч гривень та 1 000 євро, готівкою – 350 000 доларів, 180 000 євро та 75 000 гривень.

Декларував депутат і фінансові зобов’язання, зокрема отриманий ще у 2006 році кредит на суму 1 124 020 гривень, позичені у 2015 році у ТОВ «Аграрне логістичне партнерство» 1 000 000 гривень, у 2018 у ТОВ «М ЕНД С-ЗАХІД» – 238 600 гривень, у 2017 році у ТОВ «М-ЕНД-С» – 300 000 гривень.

Чималими статками володіє і дружина нардепа Олена Марчук.  Зокрема, квартира в Києві площею 54,1 квадратних метрів та дорогоцінні прикраси, частку у  компаніях ТОВ «Аграрне логістичне партнерство» й ТОВ «АЛП Інвестмент».

Дохід дружини перевищив дохід чоловіка і становив близько 3 450 266 гривень. Щодо фінансових зобов’язань, то Олена Марчук позичила 1 000 000 гривень у ТОВ «М ЕНД С ГРУП». На рахунках у банках жінка зберігала близько 50 000 гривень, а готівкою 130 000 доларів, 70 000 євро й 25 000 гривень.

Попри чималі статки, Ігоря Марчука підозрюють у несплаті податків до Державного бюджету. Активісти громадської організації «Авто Євро Сила» в Кам’янець-Подільському вважають, що нардеп певний час ухилявся від податків. Йдеться про суму у 560 000 гривень. Вони посилаються на судове рішення № 826/7653/16 від 17 травня 2019 року.

ДЕПУТАТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Ігор Марчук – голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку.

За півтори роки діяльності він зареєстрував, у тому числі у співавторстві, 43 законопроєкти, лише 7 з них набули чинності. Серед останніх поданих проєктів: про внесення змін до розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку», про внесення змін та доповнень до деяких законів України щодо заходів з посилення енергетичної незалежності України.

Як повідомляє портал «Слово і Діло», щомісячний звіт регламентного комітету ВРУ станови на 11 лютого 2021 року показав, що Ігор Марчук  потрапив до списку тих, хто не отримав виплати через прогульництво. Однак, напередодні виборів він, як кандидат, підписав меморандуму і зобов’язався бути на всіх пленарних засіданнях, засіданнях комітетів та комісій.

Ігор Марчук – активно веде свою офіційну сторінку у Facebook, часто публікує «селфі», звіти та відеозвернення. Депутату-мажоритарнику, мабуть, краще бачитися наживо із виборцями на окрузі, а не лише спілкуватися через коментарі у соцмережах. Результативність народного обранця, зрештою, не вимірюється за кількістю «лайків» та «підписників».

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *