Друк гривні може оживити економіку України, – Сергій Лабазюк

Друк грошей може стати для України дієвим механізмом розв’язання проблеми дефіциту бюджету. І при правильному розподілі коштів емісія не призведе до стрімкої інфляції та девальвації гривні. Про це заявив представник депутатської групи «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» Сергій Лабазюк в ефірі  хмельницького телеканалу TV7+.

Як зауважив парламентар, у цьому випадку показовим є приклад США. Там  запустили друкарський верстат для того, щоб «завести» в економіку понад 3,5 трильйона доларів. Додаткові кошти спрямували на економічну «реанімацію» таких сфер: медицина, освіта, виробництво, інфраструктуру тощо.

«Для того, щоб Україна почала економічно розвиватися, потрібна політична воля. Менше популізму – більше прагматизму, особливо стосовно наших міжнародних партнерів. МВФ вже давно викручує нам руки, ставлячи свої умови. То чому ми не можемо надрукувати додаткові гроші, як це зробили США, Китай та інші країни? Емісія гривні потрібна не для того, щоб покрити дефіцит державного бюджету, а навпаки – влити кошти в економіку, в програму будівництва, розвитку бізнесу, переформатування сектору виробництва та інше», – зауважив Сергій Лабазюк.

На його думку, емісія гривні стане стимулом до розвитку, зокрема, і вітчизняного виробництва, а інфляцію можна контролювати. Одним із механізмів є адміністрування податків, які будуть наповнювати бюджет країни.

«Виробляючи свій власний продукт, отримаємо додаткові надходження в бюджет у вигляді податків. Простіше кажучи, ми забезпечуємо людей грошима, які підуть на придбання передусім товарів українського походження, звільняючись від імпортних. За таких умов ми можемо говорити про захист вітчизняної економіки і впровадження нових соціальних стандартів», –  стверджує Сергій Лабазюк.

Він додав, що такі кроки стимулюватимуть конкуренцію на ринку праці, зростання заробітної плати та виведення економіки з тіні.

 

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)