Народний депутат Сергій Лабазюк пояснив, чому вступ до НАТО не вирішує проблему війни

Вступ до НАТО має економічні та геостратегічні плюси для України, але такий крок – це не єдиний шлях завершення війни на сході. Таку позицію висловив народний депутат групи «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» Сергій Лабазюк під час ефіру на регіональному телебаченні Хмельницького.

«Президент Володимир Зеленський впевнений, що завершити війну на Донбасі допоможе виключно членство в НАТО. Безперечно вступ до НАТО є одним з механізмів прискорення завершення війни в Україні. Проте тут є свої ризики, адже можемо тільки загострити ситуацію. Путіну не вигідно розміщення військ Альянсу на українській території. Ми вже чули різку відповідь агресора про наслідки, спрогнозувати його подальші дії неможливо», – пояснив Сергій Лабазюк.

Як заувважив парламентар, членство у воєнно-політичному блоці – не є гарантією вирішення воєнного конфлікту. Як приклад наводить Грузію, яка свого часу також  зазнала військової агресії з боку Росії. Вона досі не має ПДЧ, хоч минуло вже 10 років.

За словами Сергія Лабазюка, наразі важко спрогнозувати, коли наша держава вступить до Альянсу. Він додав, що на це не варто очікувати цього року.

Військові стандарти НАТО – це можливість для України підсилити оборонну спроможність, мати додатковий ресурс для безпеки українців та боротьби проти агресора. Втім, сьогодні сподіватися тільки на цей механізм нашій країні не варто.

«Так, є декілька варіантів врегулювання збройного конфлікту і один з них –  ввести у відповідь активні військові дії, проте це точно не для нас. Ми повинні шукати шляхи мирного врегулювання, аби не втратити людські життя. Санкції наших світових партнерів Німеччини та Франції, тиск з боку США на РФ – все це додаткові важелі впливу на ворога. Я би не виключав варіант мирних перемовин з паралельним нарощенням сил, аби чітко відстоювати позицію. Ми потужна країна і можемо дати дипломатичну відсіч на провокації зі сторони РФ», – резюмував Лаабзюк.

 

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)