Курортна нерухомість в Іспанії: експерти озвучили, куди рухається ринок під час коронавируса

Уже другий рік ринок курортної нерухомості в Іспанії, як і в багатьох інших країнах з розвиненим туризмом, знаходиться під впливом ситуації з коронавірусу. На початку пандемії багато експертів прогнозували обвал цін, викликаний падінням попиту насамперед серед іноземних покупців. Але в 2020 різкого здешевлення так і не відбулося. Як йдуть справи на ринку зараз, і які перспективи подальшого розвитку ситуації редакції інформаційного проекту Кирилівка.Укр розповіли фахівці компанії Apartments in Benidorm.

Дійсно, в 2020 році житло в Іспанії практично не подешевшало, особливо це стосується ринку первинного житла. Хоча іноземців, охочих придбати іспанську нерухомість трохи поменшало, внутрішній попит навпаки зріс.

В кінці 2020 року стало очевидним, що ринок нерухомості в країні не тільки втримався на плаву в період пандемії і карантинів, але навіть зміцнив свої позиції: в деяких регіонах ціни трохи зросли. Так, наприклад, в автономному співтоваристві Валенсія, куди входить Бенідорм – один з великих центрів туризму Іспанії, середній приріст склав близько 2,7%. При цьому дана динаміки все ж є сповільненою в порівнянні з 2019 роком.

Тенденції +2021

У першій половині 2021 року такі тенденції ринку в цілому збереглися. Зараз спостерігається деяке зниження динаміки за кількістю продажів, але до зниження цін, як і раніше, це не призводить.
Винятки зустрічаються хіба що на ринку вторинного житла. Наприклад, через пандемію, жертвами якої стали в першу чергу люди похилого віку, на ринку з’явилося більше житла, що дістався власникам у спадок. І деякі «спадкоємці», не бажаючи містити звалилися на голову квадратні метри, поспішають їх продати. Таким чином, пропозиції продажу житла з позначкою «терміново» зазвичай мають на увазі ціни до 15-20% нижчими від ринкових.

Знижена активність покупок житла в Іспанії іноземцями на початку 2021 року трохи стабілізувалася завдяки практиці віддалених продажів. Найпопулярнішим регіоном країни у даній категорії покупців стала Валенсія, а саме провінція Аліканте і Бенідорм зокрема. За ними слідують Канарські острови і Малага. Але все ж іноземці купують іспанську нерухомість не так активно, як до пандемії.

Найближчі перспективи

Експерти роблять обнадійливі прогнози на подальший розвиток ситуації на ринку нерухомості Іспанії. З урахуванням того, що багато країн активно проводять вакцинацію від коронавируса, до кінця 2021 року активність продажів може відновитися

«Зараз близько 30% населення більшості європейських країн вже пройшло вакцинацію від коронавируса, і ці показники з кожним днем ​​ростуть. До того ж, як відомо, до літа планується введення так званих «ковідних» паспортів. Тобто багато хто зможе вільно переміщатися по країнах Євросоюзу. Таким чином, швидше за все, попит на нерухомість в Іспанії буде рости. І до кінця року він, ймовірно, повернеться до колишніх показників, а може навіть збільшиться », – поділився своїми міркуваннями Ігор Морозов, директор компанії з продажу нерухомості в Бенідормі «Apartments in Benidorm».

Такої ж думки дотримуються інші фахівці сфери нерухомості, і, зокрема, великі міжнародні компанії за оцінкою кредитних ризиків.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)