На Хмельниччині створять культурний осередок на честь Лесі Українки

Українська поетеса Леся Українка у 1893 році відвідувала Поділля. Йдеться про Полонне, куди вона приїздила до дядька Григорія Косача. Спогади про візит на Хмельниччину залишився у листі Лесі до мами.

«В Полонному ми не купалися, бо одно те, що вода ще холоднувата (16 градусів), а друге, що там по більшій частині з берега одразу «прикро» і хто не конечне плаває, то й страшно. Є і добрі місця, але зате вони далеко від дядькової хати», – так Українка описувала Полонне.

У містечку збереглася будівля, де зупинилася поетеса. Тепер там планують створити культурно-історичний осередок. Наразі подали заявку до Українського культурного фонду. Про це розповіла начальниця відділу культури і туризму Полонської міської ради Тетяна Ярославська

«Цей проєкт вже пройшов технічну експертизу і передбачає початок відновлення історичної спадщини», – заявила Тетяна Ярославська.

На проектом будуть працювати професійні архітектори. Вони розроблять ідеї, як облаштувати простір у старому будинку із садом таким чином, щоб розмістити культурно-спортивний центр.

«Коли будемо мати чітку візуалізовану ідею, як там можемо облаштувати простір, то будемо братися за реставрацію», – резюмує начальниця управління.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *