Люстра чернігівської філармонії святкує своє 55-річчя… ванною (Фото)

З початком весни в приміщенні Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм традиційно влаштовують генеральне прибирання, особливістю якого є миття великої кришталевої 300-кілограмової люстри. Цього разу досить пересічна процедура звертає на себе увагу тим, що люстра святкує свій 55-річний ювілей.

Як розповідають старожили, унікальний освітлювач було встановлено у 1964 році спеціально до переїзду в приміщення чернігівської філармонії. Так це, чи ні, зараз перевірити досить складно, адже відповідних документів не зберіглося. Позаяк, ця версія виглядає цілком достовірно, бо люстру з того часу не замінювали, пише у своєму пості у фейсбуці відомий чернігівський журналіст та оглядач Олександр Соломаха.

Олепксандр Соломаха поруч з “героїнею” історії

Незважаючи на свій поважний вік, даний антикварний предмет інтер’єру знаходиться в чудовому стані. Усі його конструктивні елементи цілі і продовжують належно виконують свої функції. Час від часу електрики міняють лише лампочки, а техробітниці – відмивають люстру від пилу.

Спочатку габаритну люстру за допомогою лебідки опускають до піддона, який спеціальним чином завчасно встановлюють поверх крісел, щоб, коли що, то рівномірно розподілити вагу люстри і не пошкодити меблі. Процедура опускання люстри нескладна, однак потребує певних навичок. Якщо вона розгойдається, то зможе сама пошкодитись, або навіть когось із робітників травмувати. Тож кожен, хто задіяний у в процесі підготовки люстри до миття, володіє необхідним досвідом і знаннями з техніки безпеки.

Наступним етапом після опускання люстри, є відгвинчування 47 плафонів. Для цього спочатку викручують лампочки, які опісля замінять на нові. Немає значення, що більшість лапочок ще функціональні. Просто якщо замінити лише частину їх, то перегорати вони будуть нерівномірно і турбувати люстру доведеться раніше, чим треба.

Миють люстру в мильному розчині, а ополіскують у звичайній воді, куди для блиску кришталю додають оцет. Лише коли усі елементи люстри висохнуть, на місце повертають плафони і вкручують лампочки. Після чого, з допомогою тієї ж лебідки, конструкція знову встановлюється на своє місце.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На все про все по часу витрачається близько дня. І хоча сам процес мийки виглядає досить буденно, є одна містична річ, про яку неможливо не згадати.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Щоразу, коли люстру опускають для гігієнічних процедур, до неї протягом дня підходять люди, торкаються до котрогось із тисячі кришталиків та загадують бажання. І знаєте що? Поголос стверджує, що бажання обов’язково збуваються. Інакше б щороку до люстри випробувати свою долю ніхто б і не підходив…

Фото – Олександр Соломаха

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)