На Сумщині виявили фейкову виборчу дільницю. Її створили у селі, яке відмовилося входити до ОТГ

В одному з районів Сумської області спостерігачі та правоохоронці виявили незаконну виборчу дільницю.

Про це у Facebook повідомила голова правління громадянської мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська.

Дільницю виявили у селі Соснівка Конотопського району. Село входить до Попівської обʼєднаної територіальної громади. Незаконна дільниця організовує голосування до сільської ради громади, яка відмовляється входити до складу ОТГ.

«Діє вона за ідентичним номером, як і чинна ДВК — 590211. Бюлетені надрукували самостійно. Виборці йдуть на ту дільницю і голосують», — повідомила Айвазовська. За її словами, поліція перебуває під дільницею та опитує людей на виході. Крім того, правоохоронці отримали вже дозвіл прокуратури на вхід у приватну будівлю для обшуку.

«Біля фейкової дільниці грає музика і людей запрошують на голосування, вони йдуть на самопроголошену дільницю замість справжньої, а на справжній дуже низька явка, адже вона в глибині села знаходиться і біля неї нічого не відбувається, люди не знають, що туди насправді потрібно йти», — розповідає голова правління мережі «ОПОРА».

Айвазовська додала, що такі дії порушують статті 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та 353 (самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи) Кримінального кодексу. Організаторам «комісії» за цими статтями загрожує до 10 років увʼязнення.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *