COVID-паспорти запрацюють в Україні з 1 липня, — Степанов

Після впровадження документа, стверджує глава МОЗ, українці нібито зможуть вільно та безпечно пересуватися в умовах пандемії коронавірусу.

Ковід-паспорти офіційно можуть бути впроваджені в Україні до 1 липня 2021 року.

Цю інформацію підтвердив глава МОЗ Максим Степанов, передає прес-служба профільного міністерства.

Ковідний сертифікат, який розробляється з урахуванням вимог Digital Green Certificate Єврокомісії та Smart Vaccination Certificate ВООЗ, міститиме інформацію про проходження вакцинації, про зроблені негативні ПЛР-тести або одужання людини від COVID-19.

За словами Максима Степанова, після впровадження ковід-паспорта люди зможуть вільно та безпечно пересуватися в умовах пандемії коронавірусу.

“Дані вноситимуть через електронну систему охорони здоров’я, а власне сертифікат можна буде отримати в лікаря або згенерувати в додатку чи порталі “Дія”. До впровадження ковідніх сертифікатів українці, яким зробили дві дози щеплення, зможуть отримати за їхнім запитом і за необхідності пред’явлення під час перетину державного кордону паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке зараз є чинним”, — підкреслив міністр.

Степанов додав, що МОЗ зараз розробляє стратегію щодо впровадження ковід-паспортів, і він може запрацювати вже з 1 липня 2021 року й документ буде інтегрований із сертифікатами ЄС.

“Запуск внутрішнього ковідного сертифіката супроводжуватиметься певними перевагами для його власників. Так українці будуть зацікавлені в тому, щоб перевірятися на ковід при перших же симптомах і не займатися самолікуванням”, — доповнили в прес-службі МОЗ.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)