Продаж “ПриватБанку”: в НБУ назвали головні умови

Продаж націоналізованого банку, стверджують в НБУ, довелося відкласти через кризу, викликану коронавірусом.

“ПриватБанк” буде виставлений на продаж лише після того, як реальний ВВП України буде рости протягом двох кварталів поспіль.

Про це інформує НБУ у відповідь на запит Громадського.

Регулятор повідомив, що держава буде готова вийти з капіталів “ПриватБанку” за умови, якщо національна економіка почне відновлюватися після кризи.

Коли реальний ВВП України буде рости протягом двох кварталів поспіль, то “ПриватБанк” готуватимуть на продаж, додали в НБУ. Але в першому кварталі поточного року українська економіка продовжила своє падіння.

У Нацбанку також озвучили вимоги до інвесторів, які виявлять бажання купити “ПриватБанк”: вони повинні мати бездоганну ділову репутацію, задовільний фінансовий/майновий стан і прозору структуру власності.

“Тобто регулятор повинен розуміти, хто конкретно стоїть за інвестиціями в банк”, — додали в Національному банку.

На сьогодні в розпорядженні Нацбанку є чотири банки: “Ощадбанк”, “Укргазбанк”, “Укрексімбанк” і “ПриватБанк”. Саме на останній припадає 20% усього банківського ринку України, тому держава планує в першу чергу продати його. У регуляторі впевнені, що зменшення частки держави в банківському секторі допоможе банківським установам здобути більшу незалежність, і банки зможуть працювати відповідно до ринкових правил.

Варто зазначити, що курс на приватизацію держбанків був закладений у стратегії, яку в оновленому вигляді затвердив Кабмін у 2020 році.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *