Полювала на носорогів і верблюдів. Вчені знайшли новий гігантський вид шаблезубих кішок

Експерти ідентифікували новий вид Machairodus lahayishupup, який мешкав в Північній Америці 5-9 мільйонів років тому.

Використовуючи детальні методи порівняння скам’янілостей, вчені змогли ідентифікувати новий гігантський вид шаблезубих кішок Machairodus lahayishupup, який бродив по відкритих просторах Північної Америки від 5 до 9 мільйонів років тому, пише Science Alert.

Згідно з новим дослідженням, опублікованому в Journal of Mammalian Evolution, одна з найбільших кішок важила близько 274 кг. Вона є давнім родичем відомого смілодона, так званого шаблезубого тигра.

В цілому вчені проаналізували сім зразків скам’янілостей M. lahayishupup, включно з плечовими кістками і зубами, і порівняли їх з раніше ідентифікованими останками шаблезубої кішки, зібраними з музейних колекцій в Орегоні, Айдахо, Техасі і Каліфорнії.

“Один з головних моментів нашого дослідження полягає в тому, що ми почали виявляти зразки цієї гігантської кішки в музеях на заході Північної Америки”, — зазначає палеобіолог Джон Оркатт з Університету Гонзага.

Вік і розмір скам’янілостей дали дослідникам хороший початок. Потім вони використали цифрові зображення і спеціалізоване програмне забезпечення, щоб знайти як схожості між останками, так і відмінності від інших видів, що було не менш важливо.

Аналіз учених показав, що зразки були від однієї і тієї ж гігантської кішки і що вона належала до виду, який раніше не був ідентифікований. Додаткові докази експерти отримали від зубів, хоча і визнають, що подробиці того, як ранні шаблезубі були пов’язані один з одним, трохи “нечіткі”.

Плечі M. lahayishupup мають вирішальне значення для вбивства здобичі, і найбільша скам’янілість плечової кістки, виявлена в ході дослідження, була приблизно в 1,4 рази більша за ту ж кістку у сучасного лева. Саме це і дає уявлення про те, наскільки величезними і могутнім був новий вид.

“Ми вважаємо, що M. lahayishupup регулярно вбивала тварин розміром з бізона. Це була, безумовно, найбільша кішка, що жила в той час. Більш того, вони полювали на носорогів водночас з верблюдами і лінивцями”, — підсумував палеонтолог Джонатан Каледи з Університету штату Огайо.

Заглянути в минуле на багато мільйонів років — справа не з легких. За словами дослідників, щоб визначити точне місце цього виду, їм потрібно більш детальне древо сімейства шаблезубих кішок.

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)