“З 2014 року все інакше”: Зеленський в День перемоги над нацизмом звернувся до українців (відео)

Глава держави провів паралелі між українцями, які загинули під час Другої світової війни і жертвами конфлікту на Донбасі.

У неділю, 9 травня президент України Володимир Зеленський звернувся до громадян України у зв’язку з відзначенням Дня перемоги над нацизмом.

Звернення глави держави оприлюднено в його офіційному Telegram-каналі.

“За моїми плечима – обличчя людей, завдяки яким вона (перемога у Другій світовій війні. – Ред.) стала можливою. Звичайно, їх набагато більше. І майже кожна українська родина має в сімейному альбомі таке фото”, – вважає президент.

На думку Зеленського, для українців перемога над нацизмом – це подяка, яка не має кордонів, строків давності або географічного розподілу.

“Це пам’ять про її страшну ціну. Про те, що в Другій світовій загинули понад восьми мільйонів українців. Що додому не повернувся кожен п’ятий українець. Що в загальному війна забрала не менше 50 мільйонів людських життів”, – заявив він.

Глава держави зазначив, що раніше батьки розповідали про Другу світову війну дітям, дідусі – внукам і відбувалося це від покоління до покоління.

“На жаль, з 2014 року все стало інакше. Тепер діти розповідають батькам, дідусям і бабусям про військові дії і ворожі атаки. Нехай героїзм наших предків дає силу новому поколінню українських військових, наших захисників. З вірою в це, з надією на мир ми дякуємо і вклоняємося сьогодні українцям, які захищали і визволяли нашу землю від нацистів у Другій світовій війні “, – підсумував Володимир Зеленський.

Раніше Володимир Зеленський заявляв, що День пам’яті і примирення заснований 8 травня не для того, щоб замінити 9 травня. На його думку, цей день необхідний для того, щоб не забувати історію і розуміти її повніше.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)