Індійський штам коронавірусу може бути стійким до антитіл, — ВООЗ

Експерти припускають, що ті, хто перехворіли коронавірусною інфекцією, або вакциновані особи все одно ризикують заразитися новим штамом.

Індійський штам коронавірусу, за даними експертів Всесвітньої організації охорони здоровʼя, може бути стійким до вироблених антитіл як тих, хто перехворіли, так і людей, які ввели вакцину від COVID-19 .

ВООЗ припускає, що виявлені мутації вказують на велику заразність цього штаму, передає у вівторок, 27 квітня, The Guardian.

“В Індії зафіксовані нові варіанти, враховуючи B.1.617. Це варіант із мутаціями E484Q і L452R, який був вперше зафіксований в Індії з проб, зібраних 1 грудня 2020 року. Вивчення даних мутацій триває”, — повідомили в організації.

Згідно з попередніми результатами досліджень, мутація L452R може вплинути на ефективність деяких видів лікування антитілами, а E484Q взагалі здатний нейтралізувати антитіла.

Тобто, антитіла, вироблені у людини, яка перехворіла коронавірусом, виявляться безсилими в боротьбі з новим штамом вірусу.

За інформацією ВООЗ, наразі незрозуміло, що вплинуло на мутації коронавірусу в Індії, є ймовірність того, що це — проведення масових заходів, які підсилили його поширення, а також помʼякшення карантинних обмежень в країні.

У столиці Індії щохвилини від коронавірусу гине одна людина, крематоріям доводиться працювати цілодобово.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *