Хто представляє інтереси Хмельниччини у стінах парламенту? Сергій Лабазюк

Хмельниччину у Верховній Раді України ІХ скликання представляють 11 депутатів. 7 обранців пройшли по одномандатних виборчих округах, решта – за списками. Ми розповідаємо, кому делегували захищати свої інтереси жителі Хмельницької області. На нашому сайті вже вийшли матеріали про  єдину в парламенті жінку-депутатку від регіону Олену Копанчук та її колег, депутатів-мажоритарників Миколу Стефанчука та Олексія Жмеренецького. Сьогодні публікуємо досьє про Ігоря Марчука, Олександра Герегу, Віктора Бондаря. 

Сьогодні публікуємо матеріал про Сергія Лабазюка.

У 2019 році він переміг на виборах від округу №188, до якого входять Хмельницький та Волочиський райони, а також частина міста Хмельницький. У підсумку він набрав 49,7% голосів, які й стали його прохідним квитком до Верховної Ради ІХ скликання.

Головною опоненткою Сергія Лабазюка на минулих парламентських виборах була Оксана Бочкарьова – директорка КНП “Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни”, яка балотувалася від пропрезидентської партії «Слуга народу». Попри тодішній «зелений» ажіотаж, мешканці округу довірили представляти свої інтереси перевіреному кандидату.

Сергій Лабазюк – народний депутат трьох скликань. Народився у Волочиську, де й розпочинав свою підприємницьку діяльність у сільськогосподарській галузі. Закінчив  у 2004 р. Тернопільську академії народного господарства за спеціальністю «Економіка та управління трудовими ресурсами».

У політиці – з 2006 року, коли жителі Волочиського району обрали його депутатом районної ради. У 2010 році проходить до Хмельницької обласної ради, а з 2012 року – був вперше обраний до Верховної Ради України. Тоді він обійшов своїх конкурентів, набравши вдвічі більше голосів.

У 2015 році  заснував політичну партію «Поруч», члени якої пройшли до рад різних рівнів на окрузі. У 2020 році став головою Хмельницької обласної організації політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ», яка отримала більшість у радах різних рівнів на території регіону.

ЩО У ДЕКЛАРАЦІЇ? (ПОСИЛАННЯ)

За 2019 рік Сергій Лабазюк декларує жито та орендовані приміщення. Також народний депутат згадує два авто «Mercedes-Benz S 350» та «Mercedes-Benz V 250». Перше він орендує у ПП «Аграрна компанія 2004»,  а на інше має довіреність на право керування (безпосередньо транспорт – це власність ТОВ «Шосткинський елеватор»).  Декларує Сергій Петрович і чоловічий годинник бренду «Breguet».

Сергій Лабазюк володіє корпоративними правами ТОВ «Група компаній ВІТАГРО» та частками компаній ТОВ «Інвестиційна компанія ВІТАГРО» й ТОВ «Агрохімічна компанія ВІТАГРО». Нардеп також є кінцевим бенефіціаром низки товариств з обмеженою відповідальністю та приватних підприємств.

У декларації він також згадує благодійний фонд «Фонд Сергія Лабазюка «Ми поруч» та громадську організацію «Завжди поруч за Хмельниччину».

У 2019 році Сергію Лабазюку нарахували в Апараті Верховної ради України 419 794 гривень зарплати. Він також  задекларував готівку: 145 000 доларів та 900 000 гривень.

ДЕПУТАТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Сергій Петрович Лабазюк – член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

Загалом, за півтори роки діяльності він зареєстрував, у тому числі у співавторстві, 51 законопроєкт, 6 з яких набули чинності. Серед останніх поданих проєктів: про внесення змін до додатків № 3 та № 4 Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” щодо забезпечення діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства України; про внесення змін до статті 3 Закону України “Про публічні закупівлі” щодо спрощення організації та проведення процедур закупівель сільськими, селищними радами, міськими територіальними громадами; про внесення змін до Закону України “Про державну підтримку сільського господарства України” щодо стимулювання виробництва молока. Також народний депутат подав 20 правок.

Сергій Лабазюк голосував проти чинного законопроєкту про ринок землі. Натомість зареєстрував альтернативний законопроєкт №2178-6 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

Документом пропонується першочергове впровадження ринку землі лише для фізичних осіб – громадян України. Надалі, після відпрацювання механізму купівлі-продажу, з 1 січня 2023-го, пропонується надати доступ до ринку юридичним особам створеним за законодавством України, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є виключно громадяни України.

Такий підхід був покликаний знизити соціальну напругу населення, 70% якого виступає проти впровадження ринку землі, через занепокоєння щодо масової купівлі українських земель іноземцями.

Народний депутат в перервах між сесіями Верховної Ради зустрічається з мешканцями на окрузі, про що свідчать дописи на його Facebook-сторінці та на офіційному сайті.  Крім того, діє дві громадські приймальні – у Хмельницькому та Волочиську. Також на території 188-ого округу з 2012 року функціонує благодійний фонд Сергія Лабазюка «Ми поруч». Згідно з публікаціями у соціальних мережа та сайті, його діяльність спрямована на підтримку та розвиток різних сфер – медицина, освіта, спорт, культура та інше.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)