Україні в 2019 потрібно позичити під $4 млрд. Ведуться переговори зі Світовим банком про наступну гарантію – Маркарова

У 2019 Україні необхідно позичити близько $4 млрд, оскільки на погашення та обслуговування державного боргу потрібно витратити 418 млрд грн, сказала міністр фінансів України Оксана Маркарова 18 березня в інтерв’ю Радіо НВ.

“Нам в цьому році треба позичити близько $4 млрд (в еквіваленті). Це не секрет, тому що в бюджеті на цей рік 418 млрд грн закладено на погашення боргів. Це третина державного бюджету”, – зазначила вона.

Маркарова додала, що в цьому році Україна вже отримала $600 млн під гарантію Світового банку.

“Вони вже є, надійшли на рахунки. Це ті, які під 4%. Ми зробили невелике дорозміщення [єврооблігацій], коли була така можливість і ціна була менше 10%”, – розповіла міністр.

Вона підкреслила, що Мінфін також працює над додатковими інструментами від офіційних кредиторів.

Прес-служба НБУ

“Ми вже почали перемовини зі Світовим банком по наступній гарантії. Я сподіваюся, що в цьому році зможемо її використати. Ну а решту будемо моніторити і виходити на приватний ринок”, – додала Маркарова.

Відповідно до держбюджету на 2019 рік, виплати за державним боргом в 2019 році оцінюються на рівні 417,45 млрд грн. З них 272,2 млрд грн – погашення, 145,2 млрд грн – обслуговування. Планується, що Україна в наступному році візьме в борг 345,9 млрд грн.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)