Вартість пального в Україні: експерт розповів, на що чекати з цінами на бензин після локдауну

Його вартість може суттєво зрости.

Вартість бензину в Україні після завершення локдауну можуть істотно піднятися.

Такий прогноз озвучив кандидат економічних наук і незалежний експерт Олександр Хмелевський, передає РБК-Україна.

За словами експерта, ціни на газ в 2020 році зросли майже у два рази на світових біржах. Саме це і сприяло зростанню цін на пальне в Україні.

“Від початку року ціни на бензин А-95 зросли на 15%, на дизпальне на 17%, на автомобільний газ на 26%. На зростання цін вплинуло декілька факторів.

Так, після падіння в березні 2020 року, відновилося зростання цін на нафту. За рік ціни на нафту зросли більш як у 2 рази. Ціна нафти марки Brent на початку березня досягла 71 долара за барель. Крім того, за рік приблизно у 2 рази зросли ціни на газ на світових біржах. Це сприяло зростанню цін на пальне в Україні. Адже близько половини бензину та 84 % дизельного пального, які споживає Україна, це імпорт”, – зазначив Хмелевський.

Він також наголосив на тому, що навесні попит на бензин буде рости. Це пов’язано з сільгоспроботами, а також з тим, що по закінченню карантину люди будуть частіше використовувати особистий і громадський транспорт. На думку Хмелевського, українцям не варто очікувати зниження цін на пальне. Навпаки – вартість може зрости на 10-15%.

“Очікується, що в травні завершиться карантин і люди будуть активніше використовувати особистий та громадський транспорт. Тому, зниження цін на пальне навесні та влітку очікувати не варто. Більш того, не виключено, що ціни можуть ще зрости на 10-15%. Уряд припускає наявність цінової змови на ринку нафтопродуктів та проводить перевірку АЗС. Проте, навряд чи це призведе до зниження цін”, – резюмував Хмелевський.

Додамо, що 19 березня 2021 року порівняно з попереднім торговим днем бензин А-95 подорожчав на 44 копійки.

Зростання цін продовжилося на початку позаминулого тижня, проте ціни підвищувалися не так значно. Так, 25 березня бензин А-95 подорожчав всього на 1 копійку. На початку минулого тижня зростання цін зупинилося.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)