На 205-му окрузі балотується 10 кандидатів. Хто вони?

Такі уточнені дані оприлюднив сайт ЦВК станом на 26 червня. Кого обиратимуть чернігівці? Якщо деякі з кандидатів цілковито “темні конячки”,  яких навіть і фото знайти важко, то от інші – вельми неоднозначні особистості.

Сергій Асмолов. Народився 20 вересня 1960 року в місті Сіверськ Артемівського району Донецькоі області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, пенсіонер, безпартійний, проживає в місті Львові, судимість відсутня, самовисування. Обіцяє “всюди, де можливо, замінити чиновників на комп’ютери” і таким чином подолати корупцію. Хоче змінити орієнтири суспільства убік єдності країни та “високотехнологічної економіки”, запровадити підтримку громадських організацій на місцевому рівні та впроваджувати місцеві референдуми.

Михайло Бабенко. Народився 15 вересня 1981 року в місті Красний Луч Луганської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, генеральний директор, ПрАТ “Медфарком-Центр”, безпартійний, проживає в місті Києві, судимість відсутня, самовисування.

Михайло Бабенко. Фото з прес-релізу його компанії ПрАТ “Медфарком-Центр”

До речі, саме ця фарм-компанія неодноразово опинялася у епіцентрі скандалів щодо закупівлі вакцин та інших медичних препаратів. Про компанію як про фігуранта писали “Наші гроші”, “Inshe TV“. Наприклад, ПрАТ “Медфарком-Центр” у 2016-му на постачання ліків із вмістом інсуліну уклало угод з Вінницьким ендокринологічним центром на суму 937,5 тис грн. За даними «Наші гроші» «90% акції цієї фірми належить швейцарській компаній «Палма Груп С.А.», на сайті якої вказано, що «Медфарком-Центр» є правонаступником ТОВ «Медфарком». Останнім володіють одесити Михайло Даварашвілі, Павло Порван, Борис Колісниченко і швейцарська «Палма Груп С.А.». «Медфарком-Центр» і «Медфарком» також мають одного директора – Михайла Бабенка. ПрАТ «Медфарком-Центр» в 2014 отримав від МОЗ 38 млн на закупівлю ліків, зайнявши за обсягами виграних тендерів 14 місце.»

Що обіцяє? Встановити кримінальну відповідальність за кнопкодавство, скасувати депутатську недоторканість, позбавити власників медіа можливості впливу на журналістів, підтримку армії та “оперативне оновлення командного складу ЗСУ. До команди мають увійти командири з АТО”. Вважає, що “всім учасникам АТО держава має надати спеціальний соціальний статус і забезпечити їх безкоштовним житлом та землею, медичним лікуванням, право на безкоштовну освіту”. А ще хоче ввести кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісів і грубі порушення правил поводження з відходами.

 

Юрій Власенко. Народився 21 квiтня 1980 року в місті Прилуки Чернігівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, адвокат, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”, проживає в місті Чернігові, судимість відсутня, суб’єкт висування – політична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”.

Юрій Власенко. Фото з особистої сторінки у фейсбуці

Представник виконкому Чернігівської міської ради, у минулому – очолював управління юстиції Чернігівської області. Помічник-консультант народного депутата України Валерія Дубіля. У 2016-му році балотувався по 206-му округу, де отримав другий результат. Проживає у Києві.

Що обіцяє чернігівцям? Програма не містить якихось конкретних обіцянок, натомість кандидат розмірковує, що було б справедливим для українців та жителів Чернігова зокрема. Наприклад, “було б справедливо, щоб кожна людина відчувала би себе захищеною як від зовнішнього агресора так і в середині країни. Щоб кожен в разі необхідності міг би знайти правду в суді, державних та правоохоронних органах. Щоб високопосадовці, винні у корупції, нарешті змінили свої кабінети на тюремні камери“.

Василь Куліда. Фото з особистої сторінки у фейсбуці

Василь Куліда. Колишній очільник обласного УМВС на Чернігівщині та депутат Чернігівської міської ради від Партії регіонів і депутат Чернігівської обласної ради від партії “Наш край”. Народився 10 жовтня 1959 року в селі Вихвостів Городнянського району Чернігівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, регіональний менеджер, АТ “Райффайзен Банк Аваль”, член Політичної партії “Опозиційна платформа – За життя”, проживає в місті Чернігів, судимість відсутня, суб’єкт висування – Політична партія “Опозиційна платформа – За життя”.

Єдиний з кандидатів, який не надав передвиборчої програми.

 

Валерій Куліч. Екс-голова Чернігівської ОДА та екс-народний депутат від 205-го округу. Був одним з найбагатших губернаторів України. Народився 28 серпня 1973 року в селі Жовтневе Коропського району Чернігівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, голова, відділення Національного олімпійського комітету України в Чернігівській області, безпартійний, проживає в місті Чернігові, судимість відсутня, самовисування.

Валерій Куліч. Фото з особистої сторінки у фейсбуці

Що обіцяє? Ухвалити закони, які б в найкоротші терміни дозволили закінчити процеси децентралізації і завершити об’єднання спроможних територіальних громад. Провести адміністративну та територіальну реформи. Прийняти програми державної фінансової підтримки, які б надали можливість органам місцевого самоврядування відновити застарілі та аварійні об’єкти ЖКГ. Також обіцяє працювати над туристичним потенціалом Чернігівщини.

 

 

 

Ярослав Куц. Народився 2 травня 1992 року в місті Бобровиця Чернігівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта середня спеціальна, Тимчасово не працює, безпартійний, проживає в місті Чернігові, судимість відсутня, самовисування.

Що обіцяє? “Позбутися старих політиків, які 27 років водили нас по колу”. Також кандидат заявляє, що підтримає законопроекти про зняття недоторканності із президента України, суддів, депутатів, підтримає новий виборчий кодекс із відкритими списками, подальшу інтеграцію України в ЄС і НАТО. Голосуватиме за зупинення вирубки лісів та зелених зон. І обіцяє боротися за підвищення мінімальних зарплат і пенсії до реального прожиткового мінімуму.

 

 

Марія Родикова. Заступник голови Деснянської районної в місті Чернігові ради. Народилася 1 серпня 1988 року в місті Чернігові, громадянка України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, заступник голови, Деснянська районна у місті Чернігові рада, член партії “Наш Край”, проживає в місті Чернігові, судимість відсутня, суб’єкт висування – партія “Наш Край”.

Марія Родикова. Фото з особистої сторінки на фейсбуці

Що обіцяє? Кандидат робить акцент на комунальній сфері – ремонті доріг, вуличному освітленні, ОСББ, впровадженню енергозберігаючих технологій, оснащенні шкіл та садочків.

 

 

Леонід Сапон. Народився 29 березня 1958 року в місті Чернігові, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта середня спеціальна, пенсіонер, безпартійний, проживає в місті Чернігові, судимість відсутня, самовисування. Працював у обласному управлінні УМВС.

Що обіцяє? Припинити війну. Запровадити завдання від громадськості владі шляхом референдумів та інших форм прямої демократії. Зняття депутатської, суддівської та президентської недоторканності. Децентралізація влади та передача на місця додаткових повноважень. Формування прозорого ринку землі, тощо.

 

 

Володимир Ткаченко. Екс-нардеп 5-го скликання від ВО “Батьківщина”. Народився 13 березня 1964 року в місті Чернігові, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’зків, Київський національний університет будівництва і архітектури, безпартійний, проживає в місті Києві, судимість відсутня, самовисування.

Володимир Ткаченко. Фото з особистої сторінки у фейсбуці

Що обіцяє виборцям? Сприяння організації громадського контролю за діяльністю народних обранців усіх рівнів, місцевих органів влади, службовців; підтримки постійного діалогу та проведення консультацій з місцевими громадами, громадськими активістами, професійними об’єднаннями; забезпечення представництва та захисту інтересів виборців у Верховній Раді України, у т.ч. шляхом ініціювання ухвалення вищим законодавчим органом необхідних постанов, рішень, законопроектів; впливання на процес справжнього очищення, реформування влади та правоохоронних органів, судової системи тощо.

 

 

Жанна Шерстюк. Чинний депутат Чернігівської міської ради від “Радикальної партії”. Народилася 3 липня 1983 року в селі Трудове Ріпкинського району Чернігівської області, громадянка України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, адвокат, член партії “Радикальна партія Олега Ляшка”, проживає в місті Чернігові, судимість відсутня, суб’єкт висування – партія “Радикальна партія Олега Ляшка”.

Жанна Шерстюк

Що обіцяє виборцям? Одним із першочергових завдань пані Шерстюк ставить перед собою вирішення питання із будівництва сміттєпереробного заводу задля покращення екологічного стану міста Чернігова. Транспортне сполучення між Черніговом та рештою міст України. Пенсія не менше 6000 гривень і мінімальна зарплата – 9000 гривень. Ревізія «Нафтогазу», скасування мільярдних премій його керівництву та коригування цін на блакитне паливо ринковими методами. Вступ до НАТО та ЄС.

Фото у заголовку – Валентин Бобир

 

 

 

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *