Бельгійські соціологи: аграрії мають рекордний рейтинг у майже 3%

Міжнародний дослідницький центр BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) поцікавився думкою українців стосовно того, кому вони готові віддати свої голоси у неділю 21 липня?

Опитування, проведене з 8 по 10 липня 2019 року, показало, що новий український парламент буде складатися з таких політичних партій: партія «Слуга народу», яку очолює Дмитро Разумков і її неофіційний лідер новообраний президент України Володимир Зеленський (40,3%), “Опозиційна платформа – За життя” під керівництвом Юрія Бойка, Вадима Рабиновича та Віктора Медведчука (15,0%), партія “Європейська солідарність” 5-го президента України Петра Порошенка (7,9%) та партія “Батьківщина” Юлії Тимошенко (5,8%).

Інші партії поки що не мають достатньої громадської підтримки для вступу до наступного парламенту: партія «Голос» на чолі зі співаком Святославом Вакарчуком – 4,7%, «Громадянська Позиція» Анатолія Гриценка та Дмитра Добродомова – 4,2%, «Сила і честь» Ігоря Смешка – 3,9%, Радикальна партія Олега Ляшка – 3,2%, Аграрна партія з лідером Михайлом Поплавським – 2,9%, партія Шарія – 2,4%, партії «Свобода» Олега Тягнибока, Андрія Білецького та Дмитра Яроша – 2,0 %, “Опозиційний блок” Євгена Мураєва, Олександра Вілкула та Геннадія Кернеса – 1,8%, “Українська стратегія” Володимира Гройсмана – 1,7% тощо.

Результати опитування наведені в таблицях нижче. Основні тенденції, виявлені в ході опитування, такі:

Переклад – Gazeta.ua

При цьому відмічається, що партія «Слуга народу» на чолі з Дмитром Разумковим нині має найвищий рівень підтримки, що супроводжується незначним скороченням її популярності. Експерти стверджують, що це падіння може виникнути через останні призначення та публічні заяви Володимира Зеленського, які частково розчарують його електорат.

«Опозиційна платформа – За Життя»: стабільна позитивна динаміка через високу громадську активність її лідерів (мирні перемовини і звільнення українських ув’язнених).

Партія «Європейська солідарність» на чолі з п’ятим президентом України Петром Порошенком та партією «Батьківщина» Юлії Тимошенко: загальне вирівнювання громадської підтримки та боротьба голова в голову за загальну третю позицію після голосування.

Партія «Голос» на чолі з українським співаком Святославом Вакарчуком: фактичне припинення зростання за рахунок виборців «Європейської солідарності» та «Батьківщини», що призвело до негайного зменшення.

Інші партії (“Громадянська Позиція”, “Сила і честь”, “Опозиційний блок” та інші) – майже немає шансів увійти до наступного парламенту.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *