Максиму Зуєву можуть скасувати реєстрацію депутатом

Кандидат від партії “Слуга народу” Максим Зуєв, який переміг на виборах по мажоритарному  207-му округу в Чернігівській області, ймовірно, не мав права висувати свою кандидатуру на виборах до Верховної Ради.

Про це пише видання “Апостроф” та “Українські новини” із посиланнями на власні джерела. Так, повідомляється, що Зуєв порушив умову про необхідність безперервного 5-річного проживання в Україні.

Так, в 2016 році Зуєв протягом 237 днів був відсутній на території України, що є порушенням пункту 1 статті 9 закону України “Про вибори народних депутатів”. Таким чином 2016 не може бути зарахований в необхідний 5-річний стаж перебування на території України і ЦВК не мала права допускати його на вибори.

Максим Зуєв. Фото з особистої сторінки у фейсбуці

Як відомо, на 207 окрузі Зуєв переміг самовисуванця Ігоря Рибакова. Розрив між головними кандидатами на крісло у Верховній Раді склав трохи більше 1,5%.

Варто також відзначити, що подібні випадки вказівки кандидатом недостовірних даних вже закінчувалися рішеннями про зняття кандидатів з виборів. Наприклад, саме так було з Анатолієм Шаріем і Андрієм Клюєвим. Зняти кандидата з реєстрації можна до офіційного оголошення результатів виборів.

Також у медіа опублікували документи, які свідчать про порушення Максимом Зуєвим цієї законодавчої вимоги: заяву до ЦВК від кандидата по цьому ж округу Анатолія Євлахова (датовану 24 липня, тобто, по завершенню виборчих перегонів) з проханням скасувати реєстрацію Максима Зуєва кандидатом у народні депутати та перевірити дані стосовно перетину кордону паном Зуєвим за останні 5 років. Також додається і перелік дат та локацій стосовно перетину політиком державного кордону. Так, найчастіше за цей період пан Зуєв їздив на адміністративний кордон з Кримом у Чонгар, Каланчак, також у Бангкок (Таїланд), Стамбул (Туреччина), Нью-Йорк та Амстердам.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)