Хто представляє інтереси Хмельниччини у стінах парламенту: Олена Копанчук

Хмельниччину у Верховній Раді України ХІ скликання представляють 11 депутатів. 7 обранців пройшли по одномандатних виборчих округах, решта – за списками. Ми розповідаємо, кому делегували захищати свої інтереси жителі Хмельницької області. І розпочинаємо з єдиної у парламенті жінки-депутатки від регіону – Олени Копанчук.

У 2019 році вона виграла вибори на окрузі №189 – це територія Нетішина, Білогірського, Ізяславського, Красилівського й Теофіпольського районів. Вона отримала 32,6 % голосів, які дали їй перепустку до Верховної Ради.

Головними опонентами Олени Копанчук були: Вадим Лозовий – представник партії «За конкретні справи», колишній голова Хмельницької ОДА та Андрій Шинькович – на той момент чинний депутат на окрузі. Конкуренти – досвідчені в політиці люди, чого не скажеш про Олену Євгенівну. Пані Копанчук «йшла» від пропрезидентської партії «Слуга народу», що, ймовірно, й принесло їй місце у апарламенті.

До депутатства жінка – успішна адвокатка та підприємиця. Народилася у Львові, але разом із сім’єю мешкає у Хмельницькому. Згідно з декларацією за 2018 рік на Олену Копанчук зареєстровано низка підприємств. Отримавши мандат, вона їх продала, і найбільше корпоративних прав отримав Дмитро Копанчук. Що пов’язує цих осіб, окрім прізвища, невідомо, однак у декларації нардепки його ім’я, як члена сім’ї, не згадується.

До речі, 20-річний Дмитро Копанчук у 2020 році став депутатом від партії «Слуга народу» Рудківської міської ради, що у Львівській області.

ЩО У ДЕКЛАРАЦІЇ?

У 2019 році депутатка задекларувала три квартири у Львові, квартиру, офіс і гараж у Хмельницькому та майстерню тракторної бригади у селі Городоцького району.

У власності Олени Копанчук сім земельних ділянок загальною площею 111 тисяч квадратних метрів у різних районах Хмельницької області. Крім того,  вона має «інше право користування» на дві земельні ділянки та садовий будинок у Севастополі.

Чоловік народної обраниці Володимир Копанчук теж володіє нерухомістю. На його ім’я зареєстровано сім земельних ділянок загальною площею понад 100 тисяч квадратних метрів.

Олена Копанчук власниця трьох автомобілів: «Porsche Macan» 2017 року випуску; «Toyota Prado» 2007 року випуску та «Peugeot Partner» 2006 року випуску. Минулого року вона також продала «Mercedes E 220» 2003 року, за який отримала 120 000 гривень. Її чоловік кермує більш скромним транспортним засобом – «УАЗ 3151201» 1985 року випуску.

У 2019 році її дохід становив близько 860 000 гривень. Це депутатська зарплата, прибуток з підприємницької діяльності, банківські відсотки та здача майна в оренду. На рахунках вона зберігала 143 417 гривень, а готівкою – 1 100 000 гривень. Була щедрою і на позики: 288 700 гривень дала у борг ТОВ «Обзор» і 500 000 гривень – третім особам.

Її чоловік задекларував дохід в 1 472 981 гривню, а заощадження готівкою оцінює в 1 600 гривень. Крім того, він позичив третім особам 300 000 гривень.

Попри мільйонні статки, Олена Копанчук отримує компенсацію від держави за оренду житла у столиці. Так, за 2019 рік їй повернули близько 1 200 000 гривень.

КНОПКОДАВСТВО

Розпочалася діяльність новообраної депутатки зі скандалу: 11 вересня її впіймали на «кнопкодавстві». При розгляді законопроєкту «Про будівельні норми» щодо удосконалення нормування у будівництві (№1052) жінка натиснула на кнопку за себе та за свого колегу – мажоритарника з Волині від «Слуги народу» В’ячеслава Рубльова.

Наступного дня депутати пропрезидентської партії Олена Копанчук та Сергій Литвиненко вибачилися у стінах парламенту. Останнього журналісти теж помітили за чужим голосуванням. У якості «покарання» вони зобов’язалися віддати депутатську зарплату на благодійність.

Олена Копанчук вибачилася за “кнопкодавство”
Олена Копанчук пояснила свої дії у Facebook

ДЕПУТАТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Олена Копанчук – заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. Згідно з інформацією сайту Верховної Ради України, вона зареєструвала, у тому числі  у співавторстві, 58 законопроєктів, 11 з яких – набули чинності. Серед останніх – закони про заходи, спрямовані на соціальний захист населення, у зв’язку з підвищенням цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги; про внесення змін до додатка № 3 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо компенсації у зв’язку з підвищенням тарифів на електричну енергію.

Олена Копанчук стала співголовою міжфракційного депутатського об’єднання «За розвиток атомної енергетики». Туди також увійшли інші депутати-мажоритарники, які представляють регіони з атомними електростанціями.

Будучи кандидаткою у депутати, Олена Копанчук дала 46 обіцянок. За майже дворічну роботу в парламенті виконала 7, провалила – 2. На черзі – ще 37 справ. Якщо пані Олена й надалі так виконуватиме пункти передвиборчої програми, на наступних виборах ризикує залишитися без мандату. Тим паче, що, зі слів місцевих мешканців, Олена Копанчук – нечастий гість на окрузі, від якого обиралася.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)